Eğitim Materyalleri | TEK Okulları

EĞİTİM MATERYALLERİ

Öğrencilerin okul içinde kullandıkları eğitim materyallerinin tamamı sistemimizde esinlendiğimiz Singapur, Hollanda ve İngiltere'de kullanılan eğitim materyalleridir. Tamamı çocukların akademik gelişimlerinin yanında sağlık ve korunma hassasiyeti düşünülerek okul içinde kullanılmaktadır.

Laboratuvarlar ve okul içindeki lego sınıfı, görsel sanatlar sınıfı ya da diğer sınıfların hiçbirinin kapısı kilitli değildir. Öğrencilerimiz tüm sınıflardan ve içlerindeki eğitim materyallerinden diledikleri gibi faydalanabilirler.

Kütüphanemizdeki kitap ve diğer eğitici içerikleri kullanmak için öğrencilerin birilerinden izin almasına gerek yoktur. İstedikleri kitabı ya da eğitici oyuncağı, materyali alabilir ve istedikleri kadar da kullanabilirler. Okul içinden aldıkları malzemeyi çocukların geri getirmek gibi bir yükümlülüğü de yoktur. Eksilen malzemeler okul yöneticileri tarafından tespit edilir ve giderilir. Özellikle kütüphane içinden öğrencilerin kitap alması ve okuduktan sonra başka arkadaşlarına hediye etmesi tercih ettiğimiz davranışlardan birisidir. Öğrencilerin kendileri için satın aldıkları kitap ve eğitici oyuncakları başka arkadaşlarıyla paylaşmalarını da çok önemsiyoruz. Bu nedenle evlerinde olan ve kullanmadıkları ya da oynamaktan sıkıldıkları eğitim materyallerini okula getirmelerini diğer arkadaşlarıyla paylaşabilmelerini ve başka okullarda okuyan ya da ihtiyacı olan çocuklara hediye etmelerini istiyoruz. Kütüphaneyi de bu amaca uygun bir merkez olarak değerlendirmek ve çocukların bu amaca uygun olarak kullanmalarını istiyoruz.

İLETİŞİM

Kayıt ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.