Okulda Teknoloji | TEK Okulları

OKULDA TEKNOLOJİ

Tek Okulları olarak her anlamda üretebilen çocuklar yetiştirmek amacıyla anaokuldan itibaren tüm birimlerimizde lego dersi ile birlikte çocuklara robotik, mekatronik ve mühendislik bilimlerinin temel kazanımlarını vermekteyiz. Böylece çocukların teknolojiyi tüketen tarafta değil üreten tarafta olmalarını sağlıyoruz.

İlkokuldan itibaren öğrencilerin labaratuvarda deneyler yaparak bilimsel kazanımları deneyimlemelerini sağlıyor bilimi kağıt üstündeki somut kavramlardan çıkarıp hayatın içindeki uygulamalara indirgiyoruz.

Okul içinde ve sınıf içinde her türlü teknolojik imkan ve olanak olmasına karşın, öğrencilerimizin hayat kalitelerinin azalmasına neden olacak bağımlılıklar ya da yanlış kullanım sorunlarının ortaya çıkmaması adına sınıf içinde ve okul içinde teknolojik olanakları doğru ve sınırlı kullanmaya özen gösteriyoruz.

Sınıf içinde öğrenme sürecinin hiç kesintiye uğramadan devam etmesi ancak öğrenci ve öğretmenin etkinliği ile mümkündür. Bu yüzden kullanılan akıllı tahta ya da internet teknolojileri öğrencilerin öğrenme süreçlerini azaltmayacak düzeyde ve oranda kullanılır. Öğrencilerimizin ders esnasında kitap, kalem ve defter kullanmaları konusu bizim için son derece hassas bir durumdur ve öğretmenlerimiz öğrencilerin defterlerini düzenli ve sürekli olarak kontrol ederler. Dolayısıyla ders saatleri içinde akıllı tahta ya da internet teknolojileri daha iyi öğrenme sağlaması amacıyla öğretmenlerimiz tarafından defter ve kitaba ilave olarak yardımcı materyal olarak kullanılır.

Çocukların okul içinde arkadaşlarıyla birlikte sosyalleşerek vakit geçirmeleri; öğretmenleriyle birlikte sınıf içinde geçirdikleri vakitler kadar değerlidir. Bu nedenle öğrencilerimizin okul içinde telefon ya da tablet kullanmaları sınırlandırılmıştır. Öğrencilerimizin okula getirdikleri tablet ya da telefonlar sabah yöneticilerimiz tarafından toplanır ve okul çıkışı tekrar öğrencilerimize iade edilir.

İLETİŞİM

Kayıt ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.