İstanbul Bahçeşehir En İyi İlkokul ve Fiyat Listesi | TEK Okulları

İLKOKUL

İlkokul programımızın öne çıkan ayrıcalığı; çocukların bireysel olarak ele alınması ve akademik ve sosyal gelişimlerinin tek tek takip edilmesidir. Böylece ortaöğretim öncesi tüm çocukların en temel kazanımları eksiksiz almaları sağlanır. Merkezi sinir sistemi, iskelet kas sistemi ve beyin hücreleri arasındaki bağ sistemi her çocukta farklı gelişim gösterdiği için çocukların farklı öğrenme sürelerinin olması da çok normaldir. Bu yüzden her çocuğun öğrenme süreci tamamlanana kadar ayrı ayrı takip edilmesi ve eksik kaldığı noktalarda bireysel olarak desteklenmesi çok önemlidir. Bizim özel okul olarak velilerimize sunduğumuz en büyük öğretim hizmetinin bu olduğu söylenebilir.

Dynamic Education System içinde İlkokulumuz'da 1. Sınıftan itibaren Art, Life, Science, Sport ve Language alanlarında farklı hocalarla birlikte bu alanlarda tasarlanmış özel ortam ve sınıflarda öğrencilerimiz eğitim öğretim faaliyetlerini yürütürler. Kütüphane, laboratuvar, çok amaçlı salon, spor salonu, müzik sınıfı, heykel atölyesi, teknoloji tasarım atölyesi, drama sınıfı, tenis kortu, açık spor alanları, satranç sınıfı, buz pateni salonu ve ücretsiz kafeterya öğrencilerin düzenli kullanımına göre yapılandırılmıştır. Dersler, yetkin öğretmenler tarafından bu sınıflarda yapılır. İlkokul öğrencilerimizin sınıf öğretmenleri ile birlikte 10 farklı öğretmenleri vardır.

Haftalık program içinde bu alanların dağılımı aşağıdaki gibidir:Yabancı dil programına ek olarak program içinde görev alan native öğretmenler, sınıf içinde derse girmezler. Her öğrenci düzenli olarak tek başına ya da en fazla ikili gruplar halinde native öğretmenle bir araya gelerek konuşma (speaking) çalışması yapar. Böylece düzenli olarak dili duymaya ve konuşmaya maruz kalır. Eğitim öğretim döneminde, Şubat tatilinde 1 yurt dışı ve 1 yurt içi ile yaz tatilinde 2 yurt dışı dil kampı düzenlenir. Dil gelişimi yeterli olmayan çocuklar için de hafta sonu ücretli dil kursu yapılır.

İlkokul programımızda haftalık ders saati 45, günlük ders saati ise 9'dur. Örnek günlük akış programımız aşağıdaki gibidir:İlkokul öğrencileri için Kasım ayından itibaren hafta sonu Cumartesi günleri okul içinde ücretli yetenek geliştirme klüpleri ve kursları vardır. Dileyen velilerimiz bu klüplerden öğrencilerinin yararlanmasını sağlayabilirler. Burada amaç; öğrencinin eğitim öğretimle ilintili diğer ihtiyaçlarının da mümkün olduğunca okulda karşılanmasıdır.

İLETİŞİM

Kayıt ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.